Kanser Türleri

mide kanseri

Mide Kanseri

Mide kanseri dünyada en sık görülen 4. kanser türü kabul ediliyor. Türkiye’de ise her yıl yaklaşık 20 bin kişi mide kanserine yakalanıyor. Çocukluktan başlayan bilinçsiz beslenme alışkanlığının yanı sıra; sigara- alkol tüketiminin de tetiklediği mide kanseri…

Kolon Kanseri

Kolon kanserleri, dünyada en sık görülen kanser türlerinden biridir. Sağlık Bakanlığının istatistiklerine göre ülkemizde de en sık görülen ilk 5 kanser türü arasında kolon (kalın bağırsak) kanseri yer almaktadır.

pankreas kanseri

Pankreas Kanseri

Pankreas kanseri, karında midenin arka alt kısmında yatay olarak uzanan bir organ olan pankreasın dokularında başlar. Pankreasınız sindirime yardımcı enzimleri ve kan şekerini düzenlenmesine yardımcı olan hormonları salgılar.
Pankreas kanseri tipik olarak yakındaki organlara yayılım gösterir. Nadiren erken evrelerde fark edilir.

özofagus kanseri

Özofagus Kanseri

Özofagus ya da yemek borusu sindirim sisteminin bir parçasıdır. Bazen geçit olarak da adlandırılmaktadır. Gıdaları ağzınızdan midenize taşıyan bir kanaldır. Özofagus yetişkinlerde yaklaşık 26 cm (10.5 inç) uzunluğundadır. Göğüsten geçerken, mide yolunda, soluk borusu (trake) ve omurilik arasında uzanmaktadır.

whipple kanseri

Whipple Kanseri

Pankreas, karın en arka bölümünde yerleşmiş, yaklaşık 15 cm uzunluğunda, mide, onikiparmak bağırsağı (duodenum) ve kalın bağırsakla (kolon) ön yüzü tümüyle kapatılmış bir organdır. Birçok önemli görevi olmakla birlikte, alınan gıdaların sindiriminde ve kan şekerinin dengede tutulmasında önemli rol oynamaktadır.

safra kesesi kanseri

Safra Kesesi Kanseri

Safra kesesi kanserleri, son derece hızlı yayılan ve oldukça düşük seviye sahip gastrointestinal sistemin beşinci en sık rastlanan habis tümörleridir. Kolesistektomi piyeslerinde tesadüfen rastlanması aslında klinik belirti verdiğinde genellikle ilerlemiş evrelerde ortaya ç›kmaktadır.

karın zarı kanseri

Karın Zarı Kanseri

Karın zarı kanserlerinin tedavisinde uygulanan cerrahi yöntem sayesinde karın içine basınçlı aeresol kemoterapi uygulaması ile elde edilen başarı hastalara umut oluyor. Sıcak kemoterapi uygulanan karın içi kanserlerde, vücudun doğal kıvrımlarına ilacın ulaşamama sorununa son veren PIPAC yani basınçlı sıcak kemoterapi uygulaması,

sıcak kemoterapi

Sıcak Kemoterapi

Hipertermi İntraperitoneal Kemoterapi (HIPEC) yani sıcak kemoterapi özellikle mide, apandisit, yumurtalık, kolon gibi karın bölgesinde kanserlerin ileri evresinde etkinliği kanıtlanmış bir yöntemdir. Karın içindeki tümörlerin tedavisinde genellikle sitoredüktif cerrahi ile görünür tümör veya kanser çıkarıldıktan sonra kemoterapi ilaçlarının etkilenen bölgeye verilmesi işlemidir.

meme kanseri

Meme Kanseri

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Hayat boyu her 8 kadından birinin kansere yakalanma riski vardır. Meme kanseri, meme dokusundaki hücrelerden gelişen kanserlerdir.

Troid Kanseri

Tiroid kanseri, boynunuzun tabanında, Adem elmasının hemen altında bulunan kelebek şeklindeki bir bez olan tiroid bezinin hücrelerinde görülür . Tiroid beziniz kalp atış hızınızı, kan basıncınızı, vücut sıcaklığınızı ve vücut ağırlığınızı düzenleyen hormonları üretir.

rektum kanseri

Rektum Kanseri

Kalın bağırsağın makata yakın olan ilk 12-15 cm?lik bölümüne rektum adı verilir. Rektum kanseri çoğunlukla bu bölgede görülen adenomatöz poliplerden gelişirler. Toplumda en sık rastlanan üçüncü kanser tipidir ve ölüme yol açan kanserler arasında ikinci sıradadır. 40 yaştan itibaren sıklığı artmakla birlikte en sık 50 yaştan sonra rastlanır.

safra yolu kanseri

Safra Yolu Kanseri

Kolanjiyokarsinom, sindirim sıvısı safrayı taşıyan ince kanallarda (safra kanalları) oluşan bir kanserdir. Safra yolları, karaciğerinizi safra kesesine ve ince bağırsaklarınıza bağlar. Safra kanalı kanseri olarak da bilinen bu rahatsızlık sık rastlanmayan bir kanser türü olup 50 yaş üstü bireylerde daha sık görülse de her yaşta ortaya çıkabilir.

İletişime Geçmek İçin

Kanser Türleri, en zor kanser türleri, kanser türleri ve yaşam süreleri, kanser çeşitleri ve ölüm oranları, kanser nedir çeşitleri nelerdir, tedavisi en kolay kanser türleri, en tehlikeli kanser türü, kanser belirtileri, kanser evreleri

Site Satılıktır